"Architektonický priestor musí byť vnímaný ako dodatok k prírodnému prostrediu, pomocou ktorého je prekonaný konflikt medzi ním a našou skúsenosťou s priestorom."  Dom Hans van der Laan

mar 27 2016

Zúčastnili sme sa výstavy spojenej s prednáškovým cyklom autorov drevostavieb v ČR a SR. Hlavným hosťom večera bol rakúsky architekt Juri Troy / http://www.juritroy.com /. Jeho práce získali viacero ocenení za architektonickú kvalitu, energetickú efektívnosť a ukážkové zaobchádzanie so stavebným materiálom drevom. 

Salón drevostavieb je známa medzinárodná prehliadka modernej architektúry z dreva. 

V roku 2016 bude v rámci podujatia prezentovaná výstava 45 realizovaných drevostavieb a prednáškový cyklus so zahraničnými architektmi.

www.salondrevostaveb.cz

Odporúčame navštíviť túto výstavu, ktorá potrvá do 1. apríla v rakúskom kultúrnom centre v Bratislave. Neskôr sa výstava objaví na výstava CONECO 2016.

apr 08 2015

 

Článok prevzatý z webového portálu The book of life. Článok v originálnej podobe tu: St. Benedict

The fiercely individualistic spirit of our age tends to take a dim view of two big ideas: having any sort of rules governing everyday life; and pooling resources to live together in a communal way.

sep 24 2014


Zúčastňujeme sa seminára, ktorý je prípravou k skúške pre získanie medzinárodne uznávaného certifikátu PHI Darmstadt 'Certifikovaný projektant pasívnych domov'.

Seminár pozostáva z blokov:
1. blok: Konštrukčné riešenie tepelnoizolačnej obálky pasívneho domu
2. blok: Vykurovanie a vetranie v pasívnych domoch
3. blok: Energetická optimalizácia v PHPP a ekonomika PD

Teší nás, že v krátkej búdúcnosti budeme môcť navrhovať pasívne domy pod oficiálnou hlavičkou certifikátu udeľovaného Inštitútom pre pasívne domy v Darmstadte. Oblasť navrhovania pasívnych domov je pre nás a našu budúcnosť veľmi dôležitá. Je to náš dlhodobý cieľ, kráčať s dobou a ponúkať zákaznikom služby v podobe znalostí, ktoré sú na čele smerovania architektúry a stavebníctva.

mar 23 2013

Prestížna cena za architektúru Pritzker prize ide po šiesty raz do Japonska. Pozrite si stavby, ktoré navrhol Toyo Ito.

mar 21 2013

Because they help impart the Catholic faith to the world, Church buildings have a responsibility to reflect God’s beauty, says architect and author Duncan Stroik.

celý článok na: National catholic register

 
mar 22 2011

V krátkom videu vysvetlená konštrukcia tzv "zlatého rezu".